Resultat 2015

 

Resultat – Bollnäs Trail Race 2015

2015-10-04
Herrar 10 km (88 / 88) Tid Efter
1. Erik Rost Team Bagheera Fjällmaraton Sälen 37:46
2. Anders Södergren Trångsvikens IF 37:56 +0:10
3. Fredrik Ingelsson Rehns BK 39:25 +1:39
4. Jakob Lööf Team Bagheera Fjällmaraton Sälen 40:35 +2:49
5. Göran Winblad Rehns BK 41:15 +3:29
6. Karl Wallander Edsbyn 44:26 +6:40
7. Johan Mellström Team Edsbyn 44:59 +7:13
8. Fredrik Broman Edsbyns IF Friidrott 45:25 +7:39
9. Daniel Nilsson Valbo 45:34 +7:48
10. Per Olevik Söräng 45:59 +8:13
11. Ales Berce Aleris 46:20 +8:34
12. Henrik Trolin Forsa OK 46:53 +9:07
13. Johan Gärd Sundsvall 48:10 +10:24
14. Jonatan Lysell Rehns BK 48:43 +10:57
15. Tom Ankerstål Rehns BK 48:47 +11:01
16. Magnus Andersson Hudik Triathlon 48:50 +11:04
17. Johan Åkesson Edsbyns SK 49:15 +11:29
18. Alexander Lindskog Hemlingby IK 49:24 +11:38
19. Björn Jonsing Rehns BK 49:33 +11:47
20. Truls Gisselman Rehns BK 49:37 +11:51
21. Thomas Jonsson Vallsta SK 49:41 +11:55
22. Gustav Wigren Söderala 50:12 +12:26
23. Nicklas Persson Järvsö 50:21 +12:35
24. Daniel Jansson Bollnäs 50:45 +12:59
25. Martin Jansson Söderhamns IF 51:13 +13:27
26. Martin Wirdby Gävle 51:18 +13:32
27. Mattias Olsson Järvsö 51:35 +13:49
28. Mats Edvinsson Bollnäs 52:10 +14:24
29. Jörgen Persson Bollnäs 52:21 +14:35
30. Niclas Parneborg Gävle 52:40 +14:54
31. Christian Nyström Söderhamns Skärgårds MSF 52:47 +15:01
32. Linus Mattsson Rehns BK 52:58 +15:12
33. Henrik Einarsson Rehns BK 52:59 +15:13
34. Ulf Pettersson Alfta 53:05 +15:19
35. Jimmy Johansson Borlänge 53:06 +15:20
36. Håkan Bäckström Aleris 53:08 +15:22
37. Oskar Flinck Arbrå 53:20 +15:34
38. Thomas Lindell OK Södertörn / Team Nordic Trail 53:28 +15:42
39. Joakim Larsson Söräng 53:39 +15:53
40. Olov Svärd Vallsta SK 53:50 +16:04
41. Martin Davidsson Edsbyn 54:38 +16:52
42. Hans Andersson Rehns BK 54:46 +17:00
43. Peter Norin Vallsta SK 55:03 +17:17
44. Erik Nyholmer Bollnäs 55:05 +17:19
45. Tobias Westling Edsbyn 55:06 +17:20
46. Tomas Jonsson Edsbyn 55:07 +17:21
47. Mikael Fridlund Enånger 56:37 +18:51
48. Jan Andersson Söderhamn 57:01 +19:15
49. Jonas Nyholm Alfta 57:10 +19:24
50. Svante Wenander Bollnäs Sjukhus 57:17 +19:31
51. Walter Muehle Aleris 58:10 +20:24
52. Per Gustafsson Vallsta SK 58:16 +20:30
53. Anders Olsson Bollnäs 58:47 +21:01
54. Aurelijus Slezas Sundbyberg 58:50 +21:04
55. Johan Strandberg Rehns BK 59:00 +21:14
56. Dick Pålsson Hudiksvall 59:29 +21:43
57. Anders Norberg Team Brickmans snickeri 59:32 +21:46
58. Mattias Gustavsson Ljusne 1:01:00 +23:14
59. Marcus Alftin Bollnäs 1:01:23 +23:37
60. Tomas Ennerstam Alfta 1:01:24 +23:38
61. Lars Eriksson Söräng 1:01:35 +23:49
62. Christer Holmkvist Sandviken 1:01:38 +23:52
63. Jimmy Johansson Alfta 1:01:52 +24:06
64. Erik Beijer Beijer Anatomi 1:02:00 +24:14
65. Rickard Lindkvist Sogeti 1:02:35 +24:49
66. Jonas Jonsson Bollnäs 1:02:47 +25:01
67. Daniel Arvidsson Rehns BK 1:03:50 +26:04
68. Peter Mårtensson Vallsta SK 1:04:26 +26:40
69. Daniel Ungh Kungh 1:04:41 +26:55
70. Martin Blixt Bollnäs 1:04:55 +27:09
71. Magnus Olofsson Vi springer för bärs! 1:04:56 +27:10
72. Nils-Erik Nilsson Vallsta SK 1:05:49 +28:03
73. Tord Sigfridsson Bollnäs 1:06:10 +28:24
74. Johannes Tyve Söderhamns OK 1:07:04 +29:18
75. Kent Borlid Viksjöfors 1:08:21 +30:35
Andreas Tuveson Tuve United Gävle Ej start
Emil Göthlund Freluga Sportclub Ej start
Erik Lundh Rehns BK Ej start
Henrik Fröjd Rehns BK Ej start
Hy HH Ej start
Håkan Bäckström Aleris Ej start
Jan Francis Bollnäs Ej start
Jimmy Österholm Jimmys Teamcenter Ej start
Johan Lindh Årsunda IF Ej start
Lars Trosell Blitz SK Ej start
Markus Hansson Röstebo Ej start
Oliver Engelhardt Bäckland / Härnösand Ej start
Thomas Tollstedt Hudiksvall Ej start
Herrar 5 km (25 / 25) Tid Efter
1. Charlie Stolt Rehns BK 22:07
2. Benjamin Terent Forsa OK 22:14 +0:07
3. Mats Mattes Edsbyns IF Friidrott 22:42 +0:35
4. Janne Brickman Team Brickmans snickeri 23:42 +1:35
5. Toivo Ollonen Edsbyns IF Friidrott 24:56 +2:49
6. Nisse Johansson Rehns BK 30:42 +8:35
7. Johan Dahlgren Team Brickmans snickeri 30:53 +8:46
8. Fredrik Spinnars Bollnäs Bostäder 31:17 +9:10
9. Lars Nordqvist Söderhamn 31:48 +9:41
10. Magnus Eriksson Vallsta SK 31:50 +9:43
11. Fredrik Hansson Kilafors 32:12 +10:05
12. Imre Böör Bollnäs 32:19 +10:12
13. Melwin Björklin Rehns BK 32:42 +10:35
14. Göran Eriksson Saltsjöbaden 32:52 +10:45
15. Lars Englund Kilafors SK 34:18 +12:11
16. Hans Gilljam Söderhamn 35:03 +12:56
17. Joel Kilström Rehns BK 36:04 +13:57
18. Stefan Valsberg Järvsö IF 38:11 +16:04
19. Per-Axel Eriksson Kilafors 38:12 +16:05
20. Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 38:43 +16:36
21. Marcus Hansson Röstebo 39:02 +16:55
22. Emil Johansson Bergvik 39:05 +16:58
23. Christian Broddesson Hudiksvall 39:19 +17:12
24. Emil Löfgren Ljusdal 39:48 +17:41
Lars Pedersem Vilsta IK Eskilstuma Ej start
Knattetrailen (18 / 18) Tid Efter
Albert Hedlund Kilafors SK OK
Allan Pålsson Strands IF Hudiksvall OK
Elton Björklin Rehns BK OK
Emil Hansson Bollnäs OK
Emma Gärd Stockviks SF OK
Lisa Bäckström Aleris OK
Lizen Englund/Zewgren Kilafors SK OK
Malte Davidsson Rehns BK OK
Melinda Lust-Blixt Röste-Bollnäs OK
Melvin Mattsson Rehns BK OK
Mille Larsson Bollnäs OK
Minna Lindell Rehns BK OK
Måns Lust-Blixt Röste-Bollnäs OK
Nils Hedlund Kilafors SK OK
Olle Persson Järvsö IF OK
Theo Berglund Rehns BK OK
Vera Krantz Edsbyns SK OK
Walter Håden Vallsta SK OK
Lilla Trailen pojkar (13 / 13) Tid Efter
1. Algot Melin Söderhamn 8:25
2. Arvid Norberg Hudiksvalls IF 8:50 +0:25
3. Anton Hallgren Rehns BK 9:48 +1:23
4. Sebastian Lindell Rehns BK 10:15 +1:50
5. Ville Elgesjö Brickmans snickeri 10:45 +2:20
6. Carl Nordell Rehns BK 11:00 +2:35
7. Alex Hallgren Rehns BK 12:00 +3:35
8. Lucas Pettersson Kilafors 12:48 +4:23
9. Péter Böör Bollnäs 13:38 +5:13
10. Elton Lindén Kilafors 14:04 +5:39
11. David Lindkvist Bollnäs 14:45 +6:20
12. Adam Lindkvist Bollnäs 14:49 +6:24
13. Olle Persson Järvsö IF 17:04 +8:39
Damer 10 km (42 / 42) Tid Efter
1. Moa Enmark Gefle IF 46:02
2. Kristin Olovsson Rehns BK 48:30 +2:28
3. Anna Näsström Edsbyns IF 50:56 +4:54
4. Helena Fernström Vallsta SK 51:21 +5:19
5. Caroline Nilsson Ortvikens MK 53:37 +7:35
6. Hanna Gäfvert Järvsö 54:08 +8:06
7. Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 56:22 +10:20
8. Sandra Svensk Edsbyns IF Friidrott 58:19 +12:17
9. Sara Öhman Stockholm 58:23 +12:21
10. Maria Sandgren Bollnäs CK 1:02:11 +16:09
11. Michelle Björklin Rehns BK 1:02:50 +16:48
12. Emelie Partin Edsbyn 1:04:42 +18:40
13. Simone Berndt Aleris 1:05:17 +19:15
14. Sofie Andersson Njutångers if 1:05:37 +19:35
15. Gunilla Juthback Hemlingby IK 1:05:57 +19:55
16. Eva Blanck Gävle 1:06:01 +19:59
17. Helena Bolinder Rooses 1:06:09 +20:07
18. Elin Kjærstad Evensen Moss 1:06:11 +20:09
19. Sandra Engblom Stockholm 1:08:07 +22:05
20. Emma Källänge Bollnäs 1:08:42 +22:40
21. Johanna Nilsson Bollnäs 1:08:43 +22:41
22. Ingela Svedin Enångers IK 1:10:44 +24:42
23. Veronica Ohde Sandviken 1:14:36 +28:34
24. Helena Sundström Vallsta SK 1:15:01 +28:59
25. Nina Jonsson Älvkarhed 1:16:37 +30:35
26. Sanna Hedlund Steg 1:16:38 +30:36
27. Ingela Löberg Kilafors 1:18:14 +32:12
28. Heléne Vesterberg Uppsala 1:20:04 +34:02
29. Martina Siby Lonesome Runners/Lidköping 1:20:05 +34:03
Annelie Näs Stockholm Ej start
Charlotte Pålsson Hudiksvall Ej start
Erika Ekenberg Kilafors SK Ej start
Erika R Simensen Härnösand Ej start
Johanna Bogren Stockholm Ej start
Kin Ökvist Bollnäs Ej start
Maarit Jussi Sandviken Ej start
Maria Fagerberg Ljusdals lackservice Ej start
Martina Siby Lidköping Ej start
Pernilla Blom Rehns BK Ej start
Sandra Grönlund Sandviken Ej start
Simone Berndt Aleris Ej start
Simone Berndt Aleris Ej start
Damer 5 km (42 / 42) Tid Efter
1. Nadine Lindgren Wall Ockelbo SK 25:21
2. Sofie Nordgren Ljusdal 27:30 +2:09
3. Sara Wexén Bollnäs Bostäder 29:17 +3:56
4. Tyra Persson Bollnäs 29:40 +4:19
5. Thelma Persson Bollnäs 29:48 +4:27
6. Anna Elgesjö Team Brickmans snickeri 31:00 +5:39
7. Anna Guldbrand Kroken 31:06 +5:45
8. Lena Wexén Bollnäs Bostäder 32:02 +6:41
9. Malin Jonsson Ljusdal 32:19 +6:58
10. Birgitta Winblad Apoteket Linblomman 32:25 +7:04
11. Mia Löfgren Ljusdal 32:26 +7:05
12. Sara Björklund Hemlingby IK 32:28 +7:07
13. Maria Rost Linköpings OK 32:33 +7:12
14. Linnea Åkerblom Kroken 33:01 +7:40
15. Susanne Norberg Hudiksvall 33:48 +8:27
16. Catrin Westling Edsbyn 34:36 +9:15
17. Madleine Leanders Edsbyn 34:52 +9:31
18. Tilda Lagerhäll Rehns BK 35:32 +10:11
19. Ida Blomqvist Bollnäs 35:36 +10:15
20. Ann Gustafsson Kilafors 35:55 +10:34
21. Katalin Böör Bollnäs 36:11 +10:50
22. Maria Olevik Bollnäs 36:21 +11:00
23. Sara Kihlström Rehns BK 36:30 +11:09
24. Cia Bäckström Kroken 37:41 +12:20
25. Maja Centerwall Bollnäs 37:53 +12:32
26. Amelie Lind Uppsala 39:14 +13:53
27. Karin Valsberg Järvsö IF 39:16 +13:55
28. Stina Andersson Bollnäs 39:34 +14:13
29. Therese Brusell Hårte 40:40 +15:19
30. Åsa Woxberg Apoteket Linblomman 41:47 +16:26
31. Christina Eriksson Lind Rehns BK 41:50 +16:29
32. Christin Bakke Apoteket Linblomman 41:55 +16:34
33. Emma Åkesson Alfta-Ösa OK 44:16 +18:55
Anneli Söderlund Söderhamns Skärgårds MSF Ej start
Caroline Anetorn Sandviken Ej start
Josefine Säll Apoteket Linblomman Ej start
Karin Valsberg Järvsö IF Ej start
Madleine Leanders Edsbyn Ej start
Margareta Olsson Apoteket Linblomman Ej start
Nicole Engelhardt Bäckland / Härnösand Ej start
Susanne Blomgren Bollnäs Ej start
Viorel Engelhardt Bäckland / Härnösand Ej start
Lilla Trailen flickor (11 / 11) Tid Efter
1. Nissrin Nordgren Hemstanäs 10:00
2. Elsa Norberg Hudiksvalls IF 10:30 +0:30
3. Lova Lindgren Ockelbo SK 11:15 +1:15
4. Ida Persson Järvsö IF 11:30 +1:30
5. Nike Lindgren Ockelbo SK 11:40 +1:40
6. Maja Pålsson Hudiksvall 11:51 +1:51
7. Moa Bolinder Rooses 12:50 +2:50
8. Alva Viklund Järvsö IF 13:02 +3:02
9. Alma Hansson Bollnäs 14:02 +4:02
10. Isolde Håden Vallsta SK 15:07 +5:07
11. Klara Wästholt Järvsö IF 15:09 +5:09

 

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2015-10-04 21:15:13

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

weeks
4
2
days
0
0
hours
0
5
minutes
5
7
seconds
3
1

Arrangör

Gilla oss på facebook