Resultat 2017

Namn Klubb eller ort Tid Placering
KNATTE TRAILEN (650 m)      
Oskar Bronegård Rengsjö SK 00.01.46 OK
Vilhem Unger Viksjöfors 00.02.08 OK
Aron Duveskog Morgonmys 00.02.11 OK
Mille Larsson Bollnäs 00.02.15 OK
Alex Duveskog Morgonmys 00.02.38 OK
Johannes Persson Rengsjö SK 00.02.53 OK
Nils Persson Järvsö IF 00.02.54 OK
Ida Stark Rengsjö 00.03.14 OK
Lexie Woxberg Rehns BK 00.03.27 OK
Isabel Jarlheden Järvsö 00.03.37 OK
Maja Clahr Olevik Bollnäs 00.03.58 OK
Elis Hallgren Bollnäs 00.04.29 OK
Filip Lundqvist Bollnäs 00.05.07 OK
Valdemar Clahr Olevik Bollnäs 00.07.55 OK
Linnea Williamsson Zetterqvist Söräng OK OK
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
LILLA TRAILEN FLICKOR (2 km)      
Elsa Norberg Hudiksvalls IF 00.09.36 1
Ida Persson Järvsö IF 00.10.14 2
Nike Lindgren Ockelbo SK 00.10.32 3
Moa Bolinder Morgonmys Runners 00.10.44 4
Vendla Enroth Gävle 00.11.06 5
Lova Lindgren Ockelbo SK 00.11.16 6
Moa Westerlund Hskdv 00.11.53 7
Olivia Svedberg Segersta OK 00.12.43 8
Emma Woxberg Rehns BK 00.14.27 9
Adelle Woxberg Rehns BK 00.14.28 10
Nellie Woxberg Rehns BK 00.16.07 11
Cornelia Ekblad Eismar Segersta OK 00.16.10 12
Hanna Stenälv Bollnäs 00.20.39 13
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
LILLA TRAILEN POJKAR (2 km)      
Vincent Unger Edsbyns IF bandy 00.09.47 1
Lukas Williamsson Zetterqvist Söräng 00.10.04 2
Alex Hallgren Rehns BK 00.10.50 3
Elton Björklin Rehns BK 00.11.30 4
Johannes Fernström Vallsta SK 00.11.39 5
Arvid Stenälv Bollnäs 00.16.40 6
Hugo Williamsson Zetterqvist Söräng 00.16.49 7
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
KORTA BANAN DAMER (5 km)      
Nadine Lindgren Wall Ockelbo SK 00.25.02 1
Emma Edejern Lofsdalens SK 00.27.05 2
Stina Edejern IFK Bergvik 00.29.07 3
Karolina Olsson LK Gränslöst 00.31.21 4
Sara Björklund Hemlingby LK 00.31.33 5
Malin Wikström Tjärsveden 00.32.02 6
Mia Löfgren Ljusdal 00.32.06 7
Annelie Sörlin Bollnäs 00.33.11 8
Birgitta Winblad Rehns BK 00.33.42 9
Zsofia Böör Uppsala 00.33.47 10
Åsa Woxberg Apoteket Linblomman 00.33.55 11
Sandra Williamsson Zetterqvist Söräng 00.33.56 12
Hanna Hallgren Bollnäs 00.34.29 13
Sanna Salmela Hudiktriathlon 00.35.16 14
Martina Bylund Team Kolbulle 00.37.54 15
Helena Broberg Korskrogen 00.40.53 16
Moa Thyrén Söderhamn 00.41.20 17
Elin Nyström Skärgårdens multisportare 00.41.45 18
Emma Åkesson Edsbyns IF Friidrott 00.43.03 19
Linda Nyström Skärgårdens multisportare 00.44.46 20
Mia Thurby Uppsala   ej start
Stina Gustafsson Ljusne   ej start
Malin Reichenberg Idefjordens SK   ej start
Catrin Ivarsson Edsbyn   ej start
Malin Jonsson Ljusdal   ej start
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
KORTA BANAN HERRAR (5 km)      
Göran Winblad Rehns BK 00.20.40 1
Thomas Sparr IFK Mora Friidrottsklubb 00.21.43 2
Axel Kjellin Forsa OK 00.26.29 3
Max Östlund Hudiksvall 00.26.57 4
Anton Hallgren Rehns BK 00.27.59 5
Melwin Björklin Rehns BK 00.28.41 6
Patrik Woxberg Rehns BK 00.29.01 7
Mikael Jönsson Vallsta SK 00.29.46 8
Jon Kvarmans Edsbyns IF 00.30.24 9
Peter Åkesson Edsbyns IF Friidrott 00.30.40 10
Imre Böör Bollnäs 00.32.51 11
Göran Eriksson Saltsjöbaden 00.34.12 12
Alvin Unger Edsbyns IF bandy 00.36.34 13
Ronny Vestlin Apoteket Linblomman 00.36.41 14
Peter Hedin Team Kolbulle 00.37.55 15
Håkan Olsson Sandviken 00.38.43 16
Sam Stivey Arbrå   ej start
Stefan Thörnsten Norrtälje   ej start
Jonas Galfvensjö Järvsö   ej start
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
LÅNGA BANAN DAMER (10 km)      
Zara Lundgren Nordanstigs Friidrott 00.50.01 1
Kristin Olovsson Rehns BK 00.50.40 2
Helena Fernström Vallsta SK 00.52.10 3
Sofie Nordgren Ljusdal 00.52.58 4
Johanna Lindberg Domnarvets GoIf 00.53.41 5
Nela Pelczar Strands IF 00.54.17 6
Sandra Svensk Edsbyns IF Friidrott 00.54.56 7
Åsa Lundberg Nordanstigs friidrott 00.55.08 8
Gabrielle larsson Stockholm 00.57.55 9
Helena Bolinder Morgonmys runners 00.58.06 10
Yann Hellman Ängebo IK 00.58.46 11
Thelma Persson Bollnäs 00.59.01 12
Sofia Brolin Svensson Bollnäs 00.59.02 13
Hilda Lingman Trönö IK 00.59.27 14
Erika Persson Kilafors 00.59.35 15
Linda Hasselqvist Edsbyns IF Friidrott 01.01.36 16
Elisabet Wass Vallentuna FK 01.02.33 17
Anneli Wiklund Rengsjö SK 01.03.01 18
Maria Olevik Bollnäs 01.03.21 19
Annika Larsson Iggesund 01.03.38 20
Anna Jakobsson Unger Viksjöfors 01.03.59 21
Ewa Edejern IFK Bergvik 01.04.20 22
Margareta Wellander Vallsta SK 01.04.20 23
Ida Modig Westergren Alfta Ösa OK 01.07.12 24
Veronica Berglund Morgonmys runners 01.08.14 25
Emeli Ekblad Segersta 01.08.14 26
Gunilla Juthback Hemlingby LK 01.10.43 27
Therese Lauber Lonesome Runners 01.15.16 28
Ingela Löberg Kilafors 01.15.46 29
Josefin Jarlheden Järvsö 01.16.43 30
Susanne Svensson Team Knösterholmen 01.21.34 31
Pernilla Palm Hässelby SK Friidrott   ej start
Eva Blanck Gävle   ej start
Frida Hudik Triathlon   ej start
Nela Strands If   ej start
Alexandra Widlund Rengsjö SK   ej start
Helen Tillman Bollnäs   ej start
Anna Kronberg Team Crownmountains   ej start
Hanna Eding Edsbyns IF Friidrott   ej start
Ingela Svedberg Gävle   ej start
Olivia Lundin Alfta   ej start
Malin Wikström Veckebo / Tjarsveden   ej start
       
Namn Klubb eller ort Tid Placering
LÅNGA BANAN HERRAR (10 km)      
Fredrik Ingelsson Rehns BK 00.40.41 1
David Flinkfeldt Hudiksvalls IF 00.43.39 2
David Hollsten Rehns BK 00.43.55 3
Andreas Calleberg Rehns BK 00.44.00 4
Fredrik Broman Edsbyns IF Friidrott 00.44.28 5
Jerker Sundin Delsbo 00.49.16 6
Björn Strömbäck Vallsta 00.49.37 7
Jonas Holmgren Hudiksvalls IF 00.50.14 8
Elias Kristoffersson Lofsdalens SK 00.50.57 9
Jörgen Persson Bollnäs 00.51.00 10
Christian Nyström Söderhamns Skärgårds Msf 00.51.09 11
Henrik Einarsson Rehns BK 00.51.10 12
Thomas Lundqvist Bollnäs 00.51.25 13
Mårten Hellberg Ljusdal 00.51.26 14
Peter Vallsta sk 00.51.27 15
Lennart Kjellin Forsa OK 00.51.55 16
Magnus Bolinder Morgonmys Runners 00.52.30 17
Tony Backeby Vallsta SK 00.52.52 18
Emil Nilsson Kilafors 00.52.54 19
Mattias Bergner Iggesund 00.52.54 20
Olov Svärd Vallsta SK 00.53.15 21
Mats Edvinsson Bilmetro 00.53.53 22
Henrik Norgren Rengsjö 00.53.57 23
Tomas Jonsson Edsbyns SK 00.54.03 24
Erik Davidsson Edsbyns SK 00.54.03 25
Anders Enroth Gävle 00.54.18 26
Jan Lundström Ängebo IK 00.54.49 27
Marcus Wikström Kilafors 00.55.07 28
Jonas Elfstrand Edsbyns IF Friidrott 00.55.18 29
Mattias Gustafsson Ljusne 00.56.31 30
Fredrik Larsson FC Bayern 00.56.48 31
Henrik Ingvarsson Vallsta SK 00.56.55 32
Anders Nordlén IFK Bergvik 00.57.11 33
Kenneth Johansson Edsbyns SK 00.57.25 34
Misha Sedini Dark Trail Runners 00.57.47 35
Jakob Dahlström Gamleby 00.57.57 36
Jan Andersson Söderhamn 00.58.05 37
Martin Asp Bollnäs 00.58.54 38
Daniel Lingman Trönö IK 00.59.28 39
Pierre Winberg Bollnas CK 00.59.32 40
Pär Olofsson Rehns BK 00.59.45 41
Martin Blixt Bollnäs 01.02.05 42
Mattias Svedberg Bilmetro 01.02.54 43
Peter Myrsten Hudiksvall 01.03.04 44
Tobias Kvick Apoteket Linblomman 01.03.57 45
Roger Westerlund Hskdv 01.03.59 46
Magnus Eriksson Vallsta SK 01.04.22 47
Hugo Höglund Ockelbo 01.06.35 48
Gunnar Nilsson Järvsö BK 01.08.04 49
Joel Kilström Rehns BK 01.10.21 50
Lennart Svensson Team Knösterholmen 01.10.39 51
Jan Francis Lonesome runners 01.12.00 52
Nils-Erik Nilsson Vallsta SK 01.12.50 53
Johan Nordin Järvsö  01.16.44 54
Mikael Vikström Järfälla   ej start
Stefan Jervström Ljusdal   ej start
Rickard Eriksson Bollnäs    ej start
Abdisalam Mohamed Bollnäs bollnäsifk    ej start
Dick Pålsson Hudiksvall    ej start
Jonas Dahlström Nosebay    ej start
Martin Uppman Bollnäs    ej start
Anton Leck Stockholm    ej start
Håkan Bäckström Aleris    ej start
Mats Haraldsson Tierp    ej start
weeks
1
0
days
0
0
hours
1
7
minutes
4
0
seconds
5
4

Arrangör

Gilla oss på facebook